Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znáš dobře stát Izrael?

7. 7. 2009

Věděl jsi, že nežidé v Izraeli mají zakázáno kupovat nebo pronajímat pozemky?

Věděl jsi, že poznávací značky aut v Izraeli a na okupovaných území jsou barevně kodovány, aby rozlišili židy od nežidů?

Věděl jsi, že v okupavaných územích izraelské úřady přidělili 85 procent vodních zdrojů pro menšinové židovské obyvatelstvo, a zbývajicich 15 procent pro většinové arabské obyvatelstvo? V Hebronu např. 85 procent vody je užito pro asi 400 židovských osadníků, zatímco pouze 15 procent je rozděleno v Hebronu pro 120.000 nežidů.

Věděl jsi, že Spojené státy poskytují Izraeli 5 miliard dolarů každý rok?

Věděl jsi, že roční podpora Izraeli překračuje každoroční pomoc všem zemím ležící pod saharskou Afrikou?

Věděl jsi, že Izrael je jediná země na Blízkém východě, která má jaderné zbraně?

Věděl jsi, že Izrael je jediná země na Blízkém východě, která odmítá podepsat nuklearní pakt o nešíření jaderných zbraní?

Věděl jsi, že již více než 30 let Izrael okupuje území Sýrie na vzdor mezinárodním právům a navzdor rozhodnutí OSN?

Věděl jsi, že Izrael po desítky let posílá atentátníky, aby zabíjeli politické nepřátelé v jiných zemích?

Věděl jsi, že vysocí důstojnící Izraelských Obranných Sil přiznali veřejně, že izraelští vojáci souborně zabili neozbrojené válečné zajatce?

Věděl jsi, že Izrael běžně zabaví bankovní účty, obchody a pozemky nežidů a odmítají zaplatit kompenzace obětem?

Věděl jsi, že 8. června 1967 izraelská válečná letadla napadla americkou námořní loď, The USS Liberty v mezinárodnách vodách a zabili 34 amerických námořníků a 171 jich bylo zraněno?

Věděl jsi, že druhá nejmocnější lobystická organizace ve Spojených státech podle nedávného průzkumu časopisu Fortune ve Washingtonu je židovská AIPAC?

Věděl jsi, že Izrael stojí v tváří tvář 69 rozhodnutím OSN?

Věděl jsi, že dnešní Izrael zahrnuje místa více než 400 vesnic, které zmizeli a že sionisté přejmenovali téměř každé místo v zemi, aby zakryli stopu jejich zabavení?

Věděl jsi, že čtyři premiři Izraele M. Begin, Y. Shamir, Y. Rabin, and A. Sharon se účastnili pumových útoků proti civilistům, na masakrech civilistů nebo přinutili odejít civilisty z jejich vesnic?

Věděl jsi, že izraelské ministerstvo zahraničí platí dvě amarické firmy pro práci s veřejnosti, aby podporovali Izrael u americké společnosti?

Věděl jsi, že Šaronova koaliční vláda zahrnuje stranu Molodet, která obhajuje vystěhovat všechny nežidy z okupovaných území?

Věděl jsi, že osm let po podepsání Oslovské dohody Izrael zvýšil výstavbu osadnických vesnic, čím porušil dohodu?

Věděl jsi, že židovské stavby osadníků na okupovaných území se zdvojnásobili pod "mírným" premierem Ehudem Barakem ve srovnání s "tvrdým" premierem B. Netanyahem?

Věděl jsi, že Izrael jednou vydal poštovní známku, která oslavovala muže, který napadl civilní autobus a zabil několik lidí?

Věděl jsi, že v poslední době byli odtajněny dokumenty, ve kterých první premier Izraele David ben Gurion, přinejmenším v některých případech schvaloval vyhnání Palestinců v roce 1948?

Věděl jsi, že navzdory zákazu mučení, který vynesl izraelský vrchny soud, izraelská Shin Bet neustále mučí palestinské vězně?

Věděl jsi, že palestinští uprchlíci tvoří největší část ze světového uprchlického obyvatelstva?

 

Převzato z www.odpor.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář